5 dôležitých zásad, na ktoré by ste pri nosení dieťaťa v zime nemali zabúdať.

Na toto si pri obliekaní a nosení dajte vždy pozor:

  1. Šatka aj nosič sú vlastne jedna vrstva oblečenia navyše, čo znamená, že nemusíte dieťa babušiť priveľmi.
  2. Pri nosení sa zohrievate navzájom, predovšetkým, ak máte oblečenú nosiacu mikinu, alebo bundu, takže znova platí to čo v bode 1.
  3. Najviac ochladzované časti tela sú: hlavička aj so zátylkom a nožičky. Tieto je potrebné zatepliť častokrát o jednu vrstvu naviac, než zvyšok tela.
  4. Odsledujte si, či je dieťatko po prechádzke a vybratí z nosiča alebo šatky spotené, alebo naopak studené. Ak je spotené, nabudúce pri podobnom počasí jednu vrstvu uberte. Ak je studené (hlavne nožičky), tak logicky zababušte viac.
  5. Oblečenie prispôsobte veku dieťaťa. Novorodenca, ktorý ešte nemá vyvinutú termoreguláciu a najväčšiu stratu tepla má cez hlavičku, je potrebné zatepliť viac, než chodiace batoľa.
Monika Dankovičová
Pomáham rodičom napĺňať potreby ich detí. Jednou zo základných potrieb dieťaťa je kontakt a vďaka noseniu dokážu rodičia uspokojiť túto potrebu bez ťažkostí. Nosiť dieťa v nosiči alebo šatke znamená uľahčiť si starostlivosť o dieťa, nezabudnite ... spokojné dieťa = spokojná mama a spokojná žena = spokojný partner ❤.

Som mama troch detí a vďaka noseniu som si zachránila duševné zdravie (lebo občas to bolo na prášky ☺), nevzdala rodičovstvo už pri prvom dieťati, začala sa popri dieťati venovať aj svojim záľubám a začala som podnikať. Som zakladateľkou internetového obchodu NosenieDetí.sk, ktorý funguje od roku 2004. Nakuknite.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.