Výber dĺžky šatky na nosenie detí

Ako vybrať dĺžku šatky na nosenie detí

Akú dlhú šatku na nosenie budem potrebovať?

 

Otázka, ktorá sa častokrát rieši až na záver je veľkosť šatky,  a keďže už tú svoju vysnívanú šatku máte pravdepodobne vybratú, poďme sa na to pozrieť:

 

Dĺžka šatky sa volí podľa viacerých, navzájom sa ovplyvňujúcich kritérií:

–  Aké úväzy chcem so šatkou viazať?

–  Akú mám konfekčnú veľkosť okolo hrudníka?

–  Bude nosiť aj partner?

 

Ak ide o Vašu prvú šatku, 100% žien volí šatku, z ktorej uviaže všetky úväzy, preto odpoveď na túto otázku už máte vyriešenú:-).

 

Vaša výška a konfekčná veľkosť je pri výbere šatky najdôležitejšia:

 

34-38              40        42        44 a viac

4,2m                4,6m    4,6m    5,2m

 

Vaša výška môže túto tabuľku mierne zmeniť, ak ste vyššia než 175 cm, zvoľte o stupeň dlhšiu šatku, než je v tabuľke.

 

Bude nosiť aj partner? Máte 3 možnosti, ako to riešiť:

  1. Prispôsobíte sa Vy a kúpite aspoň o jeden stupeň dlhšiu šatku, než by ste vybrali pre seba. Výhodou tohto rozhodnutia je, že partnerovi nebude šatka krátka pri viazaní najnáročnejších úväzov. Nevýhodou je, že šatka bude pre Vás príliš dlhá a prebytočnú látku si budete musieť obmotávať okolo pása, alebo Vám budú visieť dlhé cípy šatky až ku kolenám.
  2. Prispôsobí sa partner, kúpite šatku veľkostne vhodnú pre Vás a partner sa naučí viazať tie úväzy (mužom dokonca stačí vedieť viazať iba jeden úväz a budú s ním spokojne nosiť), ktoré s touto dĺžkou dokážu uviazať. Prikúpiť tiež môžte Ring Sling krúžky, pomocou nich je spotreba látky na viazanie jednotlivých úväzov menšia.
  3. Kúpite si šatku každý pre seba. Pripúšťam, že je to náročné riešenie, nakoniec ale v mnohých rodinách sa udomácni viac šatiek, keďže nosenie je vysoko návyková záležitosť, tak prečo neurobiť radosť aj Vášmu partnerovi a nenechať ho vybrať si tú jeho :-).
Monika Dankovičová
Pomáham rodičom napĺňať potreby ich detí. Jednou zo základných potrieb dieťaťa je kontakt a vďaka noseniu dokážu rodičia uspokojiť túto potrebu bez ťažkostí. Nosiť dieťa v nosiči alebo šatke znamená uľahčiť si starostlivosť o dieťa, nezabudnite ... spokojné dieťa = spokojná mama a spokojná žena = spokojný partner ❤.

Som mama troch detí a vďaka noseniu som si zachránila duševné zdravie (lebo občas to bolo na prášky ☺), nevzdala rodičovstvo už pri prvom dieťati, začala sa popri dieťati venovať aj svojim záľubám a začala som podnikať. Som zakladateľkou internetového obchodu NosenieDetí.sk, ktorý funguje od roku 2004. Nakuknite.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.