Výber nosiča pre novorodenca

Ergobaby Adapt Grey šedý a nosenie novorodenca

Nosič s novorodeneckou vložkou:

Manduca https://www.noseniedeti.sk/c/ergonomicke-nosice/manduca – klasika, cenovo výhodný, nemám proti nemu žiadne výhrady, cca už v troch mesiacoch z neho bábätko pekne vidí von, neskôr sa dá chrbtová opierka zväčšiť, takže nosič podrastie spolu s dieťaťom. Dá sa nastavovať na troch miestach, čo je dosť výhodné.

Liliputi https://www.noseniedeti.sk/c/ergonomicke-nosice/liliputi-nosic – takmer úplne strihovo rovnaký nosič ako manduca, má navyše extendéry, pomocou ktorých u cca ročného dieťatka nosič rozšírite. Popruhy sa ťažšie doťahujú, systém upínania novorodeneckej vložky nie je „užívateľsky prívetivý“, vložka sa náročne upína.

Ergobaby Bundles https://www.noseniedeti.sk/c/ergonomicke-nosice/ergonomicke-nosice-ergo/ergo-set-pre-novorodencov-bundle-of-joy – tento nosič má samostatnú vložku, ktorá vyzerá ako zavinovačka. Dieťatko do cca 4-5 mesiacov nosíte zavinuté v tejto vložke a vložené do nosiča. Vzhľadom na to, že nadchádzajú teplé letné mesiace, by som tento spôsob nosenia novorodenca nezvažovala.

Veľkostne nastaviteľné nosiče:

Storchenwiege https://www.noseniedeti.sk/c/ergonomicke-nosice/nosic-storchenwiege – super nosič na leto, veľmi subtílny a tenký, vyrobený z tkaniny, z ktorej sa šijú šatky. Ale nemá spony, iba okolo pása si ho zapínate na sponu. Má dlhé popruhy, ktoré si na chrbte prekrížite a potom zaviažete. Nie každému tento systém vyhovuje, preto zvážte, či by to bol nosič, ktorý by ste chcela týmto spôsobom na seba viazať.

Ergobaby Adapt https://www.noseniedeti.sk/c/ergonomicke-nosice/ergonomicke-nosice-ergo/nosic-ergobaby-adapt – v spodnej časti sa nosič veľkostne nastavuje (dá sa rozšíriť aj zúžiť podľa potreby. Spodná časť tak vytvára kapsičku, kde je umiestnené dieťatko. Nižším a štíhlym ženám nevyhovuje, pokiaľ nie sú prekrížené ramenné popruhy.

Tula Free-to-Grow https://www.noseniedeti.sk/c/ergonomicke-nosice/tula-nosic/tula-free-to-grow – podobne veľkostne nastaviteľný ako Ergobaby Adapt, ale dobre sedí aj nižším a štíhlym ženám. Ramenné popruhy sa nedajú prekrížiť, čo je zas mínus pre tento nosič.

Všetky tieto nosiče Vám do roka určite vydržia, ba aj na celé nosiace obdobie, ale to už bude neskôr záležať od Vašich preferencií, ako často a ako veľa budete nosiť. Kto nosí aj staršie dieťa veľa a často, tak určite bude neskôr voliť nejaký batoľací nosič.

Treba zvážiť, aká novorodenecká vložka by sa Vám pozdávala. Ak s tým nemáte skúsenosť, tak ja by som vyberala tie veľkostne nastaviteľné nosiče, pretože je podľa mňa jednoduchšie si nosič zmenšiť a potom doň vkladať dieťatko, než vkladať dieťatko najskôr do novorodeneckej vložky a následne ešte do nosiča.

Takisto je potrebné zvážiť cenu, pretože jednoznačne cenovo najvýhodnejšia je Manduca, takže pokiaľ máte nie vysoký cenový limit, tak Manduca je jasná voľba.

Pokiaľ by som neriešila cenu a chcela nosič iba na leto, tak by to určite bol Storchenwiege, pretože je tenký a mne príde najviac vzdušný. Je v ňom možné nosiť aj cca do dvoch rokov, ale ja to vidím najideálnejšie do roka. Neviem, dokedy by som v tomto nosiči nosila, ale je veľmi pravdepodobné, že by som ho v neskoršom období menila za niečo mohutnejšie a to čokoľvek z vyššie uvedených nosičov.

Najviac sa mi pozdávajú Tula FTG a Ergobaby Adapt, ale je najideálnejšie si ich vyskúšať. Ak ste nižšia a štíhla, tak Ergobaby Adapt Vám bude pravdepodobne veľký, v tomto ohľade je na tom Tula výrazne lepšie, nosič sa dá dobre dotiahnuť.

Monika Dankovičová
Pomáham rodičom napĺňať potreby ich detí. Jednou zo základných potrieb dieťaťa je kontakt a vďaka noseniu dokážu rodičia uspokojiť túto potrebu bez ťažkostí. Nosiť dieťa v nosiči alebo šatke znamená uľahčiť si starostlivosť o dieťa, nezabudnite ... spokojné dieťa = spokojná mama a spokojná žena = spokojný partner ❤.

Som mama troch detí a vďaka noseniu som si zachránila duševné zdravie (lebo občas to bolo na prášky ☺), nevzdala rodičovstvo už pri prvom dieťati, začala sa popri dieťati venovať aj svojim záľubám a začala som podnikať. Som zakladateľkou internetového obchodu NosenieDetí.sk, ktorý funguje od roku 2004. Nakuknite.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.